bluEvolution 4x Glass - dodatkowe korzyści

Najciekawszym rozwiązaniem, które ostatnio wprowadziliśmy do sprzedaży jest pakiet 4-szybowy - 4x Glass uznawany za najcieplejszy. Tego typu szklenie zapewnia stolarce okiennej najwyższą izolacyjność akustyczną i termiczną. Dlaczego warto zakupić okna bluEvolution 92 wyposażone w 4x Glass?

Izolacyjność termiczna
Jedną z najważniejszych cech świadczących o jakości okna jest współczynnik przenikalności cieplnej (U) wyrażany w W/m²K. Ustawodawca narzuca producentom obowiązek informowania klientów o wartości współczynnika U, który umieszczany jest na etykietach okien. Im mniejsza wartość współczynnika U tym lepsza izolacja termiczna okna. Standardowe okna mają U w przedziale ok. 1,4–2,6 W/m²K, a okna 4x Glass ok. 0,7-0,8 W/m²K. Pakiety 4-szybowe w połączeniu z szerokim, 6-komorowym profilem wyposażonym w system trzech uszczelek oporowych i prawidłowym montażem zapewnią doskonałą szczelność termiczną.

Izolacyjność akustyczna
Ten parametr jest kluczowy dla naszego komfortu. Izolacyjność akustyczną mierzy się w decybelach (dB). Im wyższy wskaźnik tym lepsza ochrona przed hałasem. Standardowe okna mają wskaźnik na poziomie 20-30 dB, a okna 4x Glass 46-47 dB. Izolacja akustyczna jest ważna zwłaszcza wtedy, gdy mieszkamy w hałaśliwym otoczeniu.

Okna bluEvolution 92 z pakietem szybowym 4x Glass, to rozwiązanie nowatorskie, dopracowane i kompatybilne z budownictwem pasywnym. Jeśli chcemy mieć ładne, nowoczesne, ciepłe i wygłuszające okna – warto zastanowić się nad zakupem tego produktu.